Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili wczoraj Centrum Nauki i Techniki EC1. Zwiedzili ekspozycje, uczestniczyli w Warsztacie szalonego konstruktora i obejrzeli projekcję w kinie sferycznym pod kopułą. Zapoznali się z wystawą „Przetwarzanie energii”. Dzięki eksponatom, symulatorom i grom komputerowym poznali historię tego miejsca, a także technologię produkcji prądu.

Ekspozycja „Rozwój wiedzy i cywilizacji” przybliżyła dzieciom prawa przyrody, historię nauki i wynalazków. Poznawały świat wszystkimi zmysłami, poprzez zabawę i doświadczenie.

W części „Mikroświat — makroświat” uczniowie odkrywali tajemnice wszechświata. Oglądali pod mikroskopem rośliny, owady i minerały,  a w części dotyczącej kosmosu obserwowali gwiazdy, planety, mgławice i inne niezwykłe zjawiska.

Podczas warsztatów dzieci konstruowały z klocków, patyczków i innych elementów tor dla kulki w taki sposób, aby bezkolizyjnie dotarła do celu. Pomysły były bardzo różne. Niektóre projekty okazały się bardzo skomplikowane, ale wszystkim dzieciom udało się stworzyć interesujący i niepowtarzalny projekt.

Na koniec odbył się pokaz w kinie sferycznym „W kosmos i z powrotem”. Niesamowita podróż w 3D zachwyciła dzieci i wzbudziła wiele emocji.

Niusy / od

Post Author: red