Na stulecie niepodległości

W bieżącym roku szkolnym realizujemy w szkole projekt edukacyjno-wychowawczy pt. „Na stulecie niepodległości – spacerkiem przez historię Polski”.

Obchody Święta Odzyskania przez Polskę Nieodległości rozpoczęliśmy w naszej szkole „Biegiem dla Niepodległej”.

5 listopada 2018r. uczniowie i nauczyciele spotkali się w Parku 3 Maja z emblematami w barwach narodowych. Pragnąc uczcić narodowe święto aktywnością fizyczną, ubrali się w biało-czerwone stroje. Wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali przeznaczony dla określonych kategorii wiekowych dystans. Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali:

– klasy I-III – Michał

– klasy IV-VI – Mateusz

-klasy VII, VIII i IIIg – Adrian

Wszystkim gratulujemy zapału i determinacji w pokonywaniu własnych słabości. Brawo!!!

Uczniowie klas IV, V, VI z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości wzięli udział w warsztatach tematycznych „Alfabet niepodległości”. Poznawali pojęcia z trudnych czasów niewoli i I wojny światowej. Dzieci wykonały piękną książkę tzw. maxi lapbook. Każdej literze alfabetu zostały przyporządkowane wydarzenia z okresu poprzedzającego rok 1918 i tuż po…, kiedy to Polacy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Pięknie ilustrowane strony książeczki będą służyły poznawaniu tamtych dni przez kolejnych uczniów.

Natomiast klasy młodsze i zespoły edukacyjno-terapeutyczne doskonale poradziły sobie z ilustrowaniem wierszy o tematyce patriotycznej.

6 listopada 2018r. w ramach obchodów Święta Niepodległości wszystkie klasy wzięły udział w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Zaprezentowano bardzo zróżnicowany repertuar znanych i zaśpiewanych po raz pierwszy utworów wokalnych. Poziom wykonania był bardzo wysoki. Uczniowie doskonale opanowali pamięciowo długie teksty, świetnie poradzili sobie z zawiłościami linii melodycznych.

Śpiewająco przeszliśmy przez dzieje państwowości polskiej!

7 listopada 2018r. najstarsze klasy wybrały się z wizytą do Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem bohatera tamtych pamiętnych, jesiennych dni 1918r. Zaśpiewali hymn narodowy i wykazali się wiedzą na temat życia i działalności Naczelnika Państwa. Najlepiej fakty historyczne zapamiętała klasa VIII. Brawo!